امیر نژند
10 راز برای “شروع مجدد”

10 راز برای “شروع مجدد”

چند وقتی هست که درگیره ذهنم برای تغییر و تحولات تازه و ترک عادت های غلط و جایگزین کردنشون با عادت های درست و بهتر.

به فکر رسید که یه جستجویی تو سطح اینترنت بکنم و دنبال مطالب برای شروع مجدد بگردم. به مطلب زیر برخوردم که برام جالب بود چرا که خیلی ساده و روان یه سری نکته برای شروع مجدد شرح داده بود. با شما به اشتراک میزارم شاید به درد شما هم خورد.

محققان در یافته اند ترس بیکار شدن بسیار مخرب تر از بیکار شدن است. “ترس” از دست دادن آنچه به آن دلبسته ایم بخشی از احساسات روزمره هریک از ماست که با توجه به ویژگی های شخصیتی در زمان های مختلف آن را احساس می کنیم.

انسان های مثبت اندیش دفعات کم تری به ترس هایشان فکر می کنند و بد بین ها هر لحظه و هرثانیه در فکر آن هستند. اما آنچه مسلم است این ترس در زندگی همه افراد بشر با درجه های مختلف وجود دارد.

شروع هر کاری از یک رابطه دلنشین تا یک کار جدید می تواند عاملی برای استرس و سردرگمی باشد. در این گزارش به 10 روش آغاز مجدد اشاره می کنیم.

1. شروع مجدد به معنی پذیرش شکست نیست

شروع مجدد همیشه به این معنی که ما بپذیریم هر آنچه تا کنون انجام داده ایم غلط بوده نیست بلکه راهی است برای خارج شدن از روزمرگی و تبدیل شدن به یک ماشین کوکی که روزها را یکی پس از دیگری و مثل روز قبل ادامه می دهد بی آنکه انگیزه و هدفی داشته باشد.

شرکت در یک کلاس ورزشی، دنبال کردن آرزوهایتان همه می توانند یک شروع مجدد باشند.

2.هر چیز جدیدی لزوما بد نیست

هیچ یک از ما لحظه تولدمان را به خاطر نداریم بعد از 9 ما زندگی دریک بستر گرم و نرم که همه احتیاجات ما را برآورده می کرد ناگهان پا به جهانی گذاشتیم که نسبت به آن جاهل بودیم و بی دفاع. شروعی مجددی که با گریه و زاری شروع شد . اما این روزها برای حفظ سلامتی و چند روز بیشتر در این دنیا کارهای زیادی می کنیم پس شروع مجدد همیشه ام بد نیست.

3.یک خبر خوب

وقتی همه چیز بروفق مراد است می دانیم که این شرایط دائمی نیستند خبر خوب اینکه وقتی هم در شرایط سختی به سرمی بریم حتما روزهای خوش هم خواهند آمد و در پس آغازی تازه پا به دوران تحول و شروع خواهیم گذاشت.

4. همیشه آخرش سخته

آخر هرچیزی سخت است درست است که یک جمله کلیشه ای شده که مجری ها آخر برنامه های تلویزیونی اعلام می کنند که باورشان نمی شود باید با بینندگان خداحافظی کنند و لحظات سختی را سپری می کنند اما حقیقت این است که آخر هر چیز دشوار است اما این به معنی غیر ممکن نیست. ما همیشه چیزهای ارزشمند را در چالش ها و سختی ها به دست می آوریم.

5.خواستار شروع باشید

اگر روزگار و شرایط شما را مجبور کرده از نو شروع کنید و در نقطه حساسی از زندگی تان قرار گرفته اید بر این نکته تاکید دارد که شما باید قلبا خواستار تغییر و شروعی تازه باشید. قبول وضعیت موجود از مشخصات و ویژگی های انسان های باهوش است.

6. برای شروع دوباره لازم نیست زندگی تان را شخم بزنید

شروع دوباره به معنی ویران کردن داشته های کنونی ما نیست برای شروع دوباره از چیزهای کوچک و لذت بخش استفاده کنید. یاد گرفتن یک مهارت جدید، یک کلاس دلچست و یا سفر یک روزه به جایی که همیشه آرزوی دیدنش را داشته اید.

7. بدها را پاک کنید

شروع تازه بهترین زمان برای خط زدن بر روی عادت های بد، رفتار های ناخوشایند و آن چیزی است که به هیچ عنوان به آن علاقه ای نداریم . بد ها را با چیزهای خوب جایگزین کنید.

8.شجاع باشید

شروع مجدد مرحله ایست که باید در آن ریسک پذیر بود و از انجام کارهای غیر معمول هراسی نداشت. اگر قرار باشد همان روش های قبل را دنبال کنید که اصلا شروع مجدد بی معنا خواهد بود!

9. سطل زباله را خالی کنید

متاسفم اما این تعبیر با آنکه ظاهری زشت دارد اما یک حقیقت است. بخشی از ذهن ما سطل زباله ای قرار گرفته که سرشار از خاطره های تلخ، روزهای بد و در یک کلام گذشته است. قبل از شروع هر کار سطل زباله را کاملا تخلیه کنید.

10. روی پای خودتان بایستید

من مطمئن هستم اطراف هریک از ما بی نهایت انسان های مهربان، دلسوز، خیرخواه وجود دارد که قصد کمک دارند اما برای شروع تازه بهترین کار آن است که روی پای خودتان بایستید و خشت اول را درست و اصولی کار بگذارید که تا ثریا مجبور نباشید دنبالش بدوید!

پاسخی بنویسید